Założenia projektu \"Akcja sprzątanie Narwi\"""

2016-01-01
2 minuty czytania

Inicjatywa: „Sprzątanie Narwi”
Pomysłodawca: Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń”
Lokalizacja: Łomża
Termin realizacji: 05/2016-06/2016

Opis napotkanego problemu: Rzeka Narew mimo swego uroku i pięknego położenia narażona jest na szereg zanieczyszczeń, dlatego niezbędnym jest, aby przywrócić jej naturalne piękno i oczyścić ze śmieci zalegających na dnie.

12493669_774609212666980_9160933836696877769_o

Narew przed inicjatywą

Działania:

  • zakup niezbędnego sprzętu, służącemu namierzaniu śmieci i prowadzeniu ich efektywnej zbiórki;
  • uprzątnięcie plaży miejskiej oraz tereny znajdujące się w jej najbliżej okolicy;
  • usunięcie z dna rzeki śmieci oraz niebezpiecznych przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu kąpiących się;
  • przygotowane do bezpiecznego użytkowania plaży i kąpieliska przez mieszkańców w okresie letnim oraz posprzątane na koniec sezonu (po zamknięciu plaży).

Rezultaty: Podniesienie świadomości mieszkańców na temat problemu zaśmiecania Narwi, która jest użytkowana przez lokalną społeczność do celów rekreacyjnych. Inicjatywa kierowana jest w do mieszkańców Łomży. Dzięki tej akcji będą mogli bezpiecznie korzystać z kąpieliska, bez obaw, że zrobią sobie krzywdę. Wszystkie wyłowione przedmioty będzie można obejrzeć na plaży, gdzie zostaną zgromadzone do zaprezentowania mieszkańcom. Na stronie internetowej klubu opublikowane zostaną relacje ze „Sprzątania Narwi”, z ukazaniem podwodnych „zdobyczy”.

Inicjatywa „Sprzątanie Narwi” pomysłu Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń” jest realizowana w ramach projektu „Lokalne ekologiczne inicjatywy obywatelskie – razem dla środowiska” Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa i sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Lokalne ekologiczne inicjatywy obywatelskie – razem dla środowiska to projekt przygotowany przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa gromadzący 20 lokalnych inicjatyw ekologicznych. Głównym celem projektu jest poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Problemy, jakie zostały zidentyfikowane dotyczą województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, dolnośląskiego. Ich autorami są zarówno przedstawiciele organizacji pozarządowych działających lokalnie, szkół, instytucji, ale również osoby indywidulane. Każda z inicjatyw jest próbą rozwiązania lokalnego problemu związanego z ochroną środowiska naturalnego, która ma stanowić impuls oraz zainicjować kolejne działania służące trwałej ochronie przyrody i środowiska, kształtowania trwałych nawyków w tym zakresie.


Projekty statutowe Projekty zakończone Lokalne inicjatywy Założenia
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe (otwiera nową kartę)
Zamknij