Fundusz pożyczkowy FDPA

Zainwestuj w swój biznes i rozwiń skrzydła

O funduszu pożyczkowym

Fundusz pożyczkowy FDPA od lat wspiera finansowo przedsiębiorców, którzy w tych trudnych czasach podjęli decyzję o inwestycjach i rozwoju swoich firm. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda im się zrealizować plany, utrzymać istniejące i stworzyć nowe miejsca pracy, które dla polskiej gospodarki  i polskich rodzin są bezcenne.

Historia

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa została utworzona przez Leona E. Irisha i J.B. Penna 7 stycznia 1988 r. W początkowych latach koncentrowała swe działania na transferze zachodnich praktyk rolniczych do Polski, modernizacji rolnictwa oraz rozwoju społeczności wiejskich, ale kiedy w 1993 roku doszło do likwidacji państwowych gospodarstw rolnych, a źródło utrzymania straciło tysiące rolników, Fundacja zdecydowała się rozszerzyć zakres swojej działalności.

Władze FDPA widziały ogromną potrzebę wsparcia społeczności wiejskiej w okresie transformacji gospodarczej i dostosowywania polskiego rolnictwa do funkcjonowania w ramach struktur Unii Europejskiej.

Najważniejszym zadaniem okazało się przeciwdziałanie skutkom bezrobocia i ograniczanie ubóstwa mieszkańców wsi. Wiedząc, że większość osób dotkniętych konsekwencjami prywatyzacji państwowych gospodarstw rolnych nie znajdzie już zatrudnienia w rolnictwie, Fundacja postanowiła skoncentrować się na promowaniu przedsiębiorczości i tworzeniu pozarolniczych miejsc pracy na wsi i w małych miastach. Najważniejsze było to, aby pomóc mieszkańcom gmin wiejskich i miejsko-wiejskich przekwalifikować się, zdobyć nowe umiejętności, żeby wesprzeć ich poprzez szkolenia, usługi doradcze, dotacje i pożyczki na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej.

W 1993 roku, dzięki dofinansowaniu Polsko – Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości, Caritasverband Deutschland oraz Levi Strauss Corporation, został utworzony Funduszu Pożyczkowy FDPA, który uruchomił pierwszy w Polsce mikro-pożyczkowy program obsługujący obszary wiejskie województw: małopolskiego, podlaskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego. Od tego czasu FDPA pozyskało dodatkowe fundusze od licznych krajowych, zagranicznych i międzynarodowych organizacji i instytucji, w tym również od Unii Europejskiej i nieprzerwanie wspiera mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Obecnie już nie tylko z obszarów wiejskich.

Fundusz Pożyczkowy FDPA dziś

Dziś oferta Funduszu Pożyczkowego FDPA  kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców z sektora MSP, zarówno do firm, które prowadzą swoją działalność od dłuższego czasu, jak i tych w trakcie organizacji, które nie mają jeszcze doświadczenia. Realizowane przez nas programy wspierania rozwoju przedsiębiorczości mają na celu zachęcanie do zakładania i rozwijania własnych firm, pomoc w ich prowadzeniu,  tworzenie nowych miejsc pracy, zapewnienie źródeł ich finansowania, oraz pomoc w podnoszeniu ich konkurencyjności.Zapewniamy wsparcie finansowe w formie niskooprocentowanych pożyczek, które mają na celu nie tylko zaspokojenie inwestycyjnych, obrotowych i doraźnych potrzeb finansowych drobnych firm, ale w dużej mierze także aspekt edukacyjny, ponieważ kierowane są między innymi do osób, które nie korzystały dotychczas z zewnętrznych źródeł finansowania.

Bardzo dobre wskaźniki działalności funduszu zapewniają FDPA miejsce w ścisłej czołówce funduszy pożyczkowych w Polsce. Fundacja należy do najbardziej aktywnych instytucji mikro-pożyczkowych. Współpracujemy z władzami lokalnymi, instytucjami rynku pracy, ośrodkami doradztwa rolniczego, instytucjami bankowymi oraz stowarzyszeniami, by dostosować swój program do lokalnych potrzeb i jednocześnie zwiększyć dostępność swoich pożyczek. Liczący obecnie powyżej 86 milionów złotych fundusz pożyczkowy jest systematycznie powiększany.

Fundusz Pożyczkowy Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa został dofinansowany przez:

Polish American Enterprise Fund (PAEF)
Caritas Germany
Levi Strauss Foundation,
British Know How Fund  (BKHF)
Fundacji UNIDEA

Starostwo Powiatu Świdwińskiego,
Starostwo Powiatu Limanowskiego
Starostwo Powiatu Zambrowskiego
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

oraz w ramach:

Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013
Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013
Inicjatywy JEREMIE dla rozwoju woj. zachodniopomorskiego

Nasz zespół

Rada Fundacji

Urszula Budzich-Tabor
dr Andrzej Hałasiewicz

dr Krzysztof Mularczyk
Wojciech Paciorkiewicz
dr Piotr Gradziuk
Grzegorz Galusek

Zarząd Fundacji

Monika Szymańska – Prezes Zarządu
Katarzyna Sabarańska – Wiceprezes Zarządu

Pracownicy fundacji

Oddział FDPA w Warszawie
Marek Skowronek – koordynator finansowy
Agnieszka Wołek – księgowa
Agnieszka Pętkowska - specjalista ds. rozliczeń funduszu pożyczkowego
Magdalena Kurtiak - specjalista ds. rozliczeń funduszu pożyczkowego
Anna Chmura - specjalista ds. rozliczeń funduszu pożyczkowego
Monika Mondzelewska - analityk pożyczkowy
Agnieszka Szczepaniak - specjalista ds. pożyczek
Paulina Dymińska – asystentka Zarządu
Zbigniew Kostarski - radca prawny

Oddział FDPA w Nowym Sączu (woj. małopolskie)

Elżbieta Petryla - kierownik biura

Łukasz Pasiut – starszy oficer pożyczkowy

Oddział FDPA w Płocku (woj. mazowieckie)

Maria Lemanowicz – Owsik - kierownik biura

Justyna Szymańska - oficer pożyczkowy

Oddział FDPA w Połczynie Zdroju (woj. zachodniopomorskie)

Małgorzata Kubiak - kierownik biura

Irena Domitrz - oficer pożyczkowy

Oddział FDPA w Radomiu (woj. mazowieckie)

Witold Makulski – kierownik biura

Aneta Kibler – starszy oficer pożyczkowy

Oddział FDPA w Siedlcach (woj. mazowieckie)

 Katarzyna Bułakowska - kierownik biura

Anna Wielogórska - asystent biurowy

Nasza oferta

Fundusz Pożyczkowy FDPA jest częścią Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a jego misją jest działalność na rzecz poprawy dostępu przedsiębiorstw do finansowania zewnętrznego. Oferta Funduszu skierowana jest w szczególności do mikro, małych i średnich firm, w tym również do takich, które dopiero rozpoczęły swoją działalność i z powodu braku historii kredytowej lub zabezpieczeń mają trudności w zdobyciu finansowania komercyjnego. Fundusz uzupełnia lukę systemową pomagając także tym, którzy nie mają szans na kredyt bankowy. Pożyczki kierowane są do wszystkich firm, niezależnie od formy prawnej czy sposobu rozliczania z fiskusem. Doceniamy zapał młodych przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze wyników w postaci księgowego dochodu, ale za to mają wizjonerski pomysł i racjonalny, przemyślany plan jego wdrożenia. Działamy w regionach, w sąsiedztwie naszych klientów, dlatego też mamy dobre rozeznanie rynku. Znamy problemy przedsiębiorców, dzięki czemu możemy być elastyczni i szybko reagować na ich potrzeby. 

Obecnie działamy w pięciu województwach: mazowieckim, podlaskim, małopolskim, podkarpackim i zachodniopomorskim. Mamy oddziały w Płocku, Radomiu, Siedlcach, Nowym Sączu i w Połczynie Zdroju. Główna siedziba Funduszu znajduje się na warszawskich Bielanach.

Fundusz pożyczkowy FDPA w Polsce

 

Referencje

Marek Sekułą

Marek Sekułą

Super biuro terenowe FDPA w Nowym Sączu pod kierownictwem Pani Elżbiety Petryla. Bardzo dobra i potrzebna Fundacja . Korzystam już od kilku lat z pomocy biura w Nowym Sączu i jestem bardzo zadowolony ze w współpracy . Doskonali ludzie , fachowa pomoc i doradztwo, mila obsługa, kompetencja i rzetelność bezpośredni kontakt w każdej chwili. Bardzo duża pomoc w rozwoju mojej firmy.
Szybko i bez zbędnych formalności załatwiają finansowanie dla firmy.

Patryk Bojarski

Patryk Bojarski

Chciałbym podzielić się opinią z owocnej współpracy z Panią Joanną Zalewską z Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, która poprowadziła mnie w sposób bardzo profesjonalny przez całą dokumentacje związaną z pożyczką. Pani Joanna umożliwiła start mojej firmy. Jestem młodym przedsiębiorcą, dzięki Fundacji i kompetencji Pani Joanny mogłem bez trudu poprowadzić swój pomysł do celu. Moja Firma dzięki pożyczce naprawdę wspaniale prosperuje.

Joanna Spólnik, Natalia Skrbska

Joanna Spólnik, Natalia Skrbska

Chciałybyśmy serdecznie podziękować Pani Elżbiecie Petryla za bardzo fachową pomoc przy sporządzaniu dokumentacji i na pozostałych etapach udzielania pożyczki. Jest to osoba o ogromnej wiedzy i kompetencjach, bardzo pomocna, dodatkowo niewymuszenie uprzejma- z czystym sumieniem możemy polecić zarówno ofertę FDPA jak i Panią Elżbietę Petryla z biura terenowego w Nowym Sączu.
Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów.

Wystaw nam referencję

Kontakt

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

Biuro główne w Warszawie
ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa
tel. (022) 864 03 90, faks (022) 864 03 61
Dział Windykacji – wew. 112
Dział Analiz – wew. 115
e-mail: fdpa@fdpa.org.pl
godziny otwarcia biura: 8.30 – 16.30

 

Nasze oddziały

Województwo Mazowieckie

Kontakt w sprawie pożyczek dla przedsiębiorców z Warszawy i okolic: Monika Mondzelewska tel. 694 407 395 

FDPA oddział w Płocku
ul. Nowy Rynek 8 lok. 24/25,
09-402 Płock
tel./faks (24) 268 90 60
tel. kom. 694 407 394
e-mail: plock@fdpa.org.pl
godziny otwarcia biura: 8.00 – 16.00

FDPA oddział w Radomiu
ul. Żeromskiego 76/82 A,
26-600 Radom
tel. /fax (48) 332 14 90
tel. kom. 690 911 630
e-mail: radom@fdpa.org.pl
godziny otwarcia biura: 8:00 – 16:00

FDPA oddział w Siedlcach
ul. Starowiejska 37,
08-110 Siedlce
tel./faks (25) 644 66 15
tel. kom. 664 727 285
e-mail: siedlce@fdpa.org.pl
godziny otwarcia biura: 8.00 – 16.00

Województwo Małopolskie

FDPA oddział w Nowym Sączu
ul. Tarnowska 28, 33-300 Nowy Sącz
tel./fax (18) 441 35 66
tel. kom. 694 407 397
e-mail: nowysacz@fdpa.org.pl
godziny otwarcia biura: 8.00 – 16.00

Województwo Zachodniopomorskie

FDPA oddział w Połczynie Zdroju
ul. Koszalińska 8a, 78-320 Połczyn Zdrój
tel./faks (94) 366 33 30
tel. kom. 694 407 396
e-mail: polczyn@fdpa.org.pl
godziny otwarcia biura: 7.00 – 15.00

 

Fundusz pożyczkowy FDPA Fundusz pożyczkowy FDPA
Ustawienia dostępności
Wysokość linii
Odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Wyłącz obrazki
Skup się na zawartości
Większy kursor
Skróty klawiszowe (otwiera nową kartę)
Zamknij