Edukacja to klucz do zmiany – nie tylko pomaga zdobyć wiedzę, ale także otwiera drzwi do uzyskania dofinansowania działań wspierających ochronę środowiska i bioróżnorodności. Chcesz się dowiedzieć, jak praktyki wspierające bioróżnorodność mogą poprawić jakość Twoich gleb, wspierać ekosystemy i przynieść realne korzyści Twojemu gospodarstwu? Jakiego wsparcia finansowego możesz oczekiwać? Niektórzy już skorzystali: w tym roku niemal 25% więcej rolników niż w ubiegłym zadeklarowało udział w ekoschematach obszarowych, obejmując nim dodatkowe 2,3 mln hektarów.
Jak edukacja i zrównoważone praktyki mogą wspierać te działania dowiedzą się Państwo podczas webinarium „Bioróżnorodność jako kapitał. Jak zrównoważone praktyki i edukacja powiększają korzyści gospodarstwa?”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 r., w godz. 10:00–12:00 na platformie MS Teams.
Wydarzenie jest częścią projektu „Wdrażanie Planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy ”.
Kto z nami będzie?
- Mariusz Biernacki (PGW Wody Polskie, RZGW w Warszawie) – przedstawi działania projektu LIFE PILICA na rzecz poprawy jakości i bioróżnorodności wód dorzecza Wisły.
- Monika Szymańska (Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa) – powie jak edukujemy rolników
- Dr Stanisław Świtek (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) –opowie o rolnictwie węglowym.
- Ewa Smuk-Stratenwerth (Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie, Stowarzyszenie Ziarno) – zaprezentuje, jak agroekologia i edukacja mogą się opłacać w praktyce.
- Małgorzata Kucharska (Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach) – skupi się na ekoschematach i płatnościach rolno-środowiskowo-klimatycznych ukierunkowanych na bioróżnorodność.
Program webinarium:
Jak się zarejestrować?
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Kliknij tutaj, aby się zarejestrować: https://events.teams.microsoft.com/event/354f1802-8f34-4b06-9937-483759edc53c@85c1081a-d0ab-45aa-86a6-787ffcfd9b4e
Po rejestracji otrzymają Państwo link do spotkania.
Czekamy na Państwa!